Żłobek Szkrabuś

O nas

Możesz na nas liczyć !

  • Zapewniamy bezpieczeństwo i rozwój pod okiem wykształconego, pełnego ciepła, entuzjazmu i zaangażowania personelu.
  • Indywidualnie dbamy o każdego malucha, a poprzez specjalnie przystosowane zajęcia pomożemy mu w adaptacji społecznej oraz rozwoju na każdej płaszczyźnie.
  • Charakteryzuje rodzinna atmosfera, w której tworzymy komfortowe warunki dla każdego 'Szkrabusia’.
  • Każdego dnia medyczne wsparcie zapewnia maluchom wykwalifikowana pielęgniarka.
  • Opieramy się na innowacyjnych metodach edukacyjnych połączonych z zabawą.

Pytania i odpowiedzi

Tak, oczywiście. Zawsze dostosowujemy się do zaleceń rodzica. W razie nietolerancji pokarmowych zapewniamy produkty zastępcze, które są odpowiednie dla dziecka. Dla przykładu mleko krowie zastępujemy napojem ryżowym bądź migdałowym.

W przypadku odpowiednich warunków atmosferycznych każdego dnia korzystamy ze świeżego powietrza. Wychodzimy na spacery oraz korzystamy z naszego żłobkowego podwórka, który jest w bezpiecznym miejscu z dala od jezdni.

Dokładamy wszelkich starań, aby każdy maluch skorzystał z drzemki, jednak w przypadku kiedy dziecko nie śpi zapewniana jest dalsza opieka. Wolny czas przeznaczony jest na indywidualną zabawę. 

Oczywiście, że tak, o ile nie są zbyt małych rozmiarów i nie zagrażają bezpieczeństwu rówieśników. *aktualnie, w okresie covid-19 w związku z wytycznymi nie ma możliwości przynoszenia przez dzieci zabawek/pluszaków.

Ze świadczeń Żłobka mogą korzystać dzieci od 20 tygodnia do 3 lat, jednak w przypadku kiedy dziecko nie dostało się do przedszkola z powodu braku miejsc żłobek może objąć opieką takie dziecko. Jednak obowiązuje wtedy opłata w pełnym wymiarze cenowym.

Nasze placówki

Strzelce Opolskie

Placówka zapewnia opiekę dla 35 maluchów z podziałem na dwie grupy wiekowe: 'Serduszka’ (6 miesięcy – 17 miesięcy) oraz 'Biedronki’ (17 miesięcy – 36 miesięcy). Personel składa się z 4 opiekunek, pielęgniarki oraz osoby do pomocy. Atutem naszej placówki jest lokalizacja z dala od ruchliwych jezdni oraz możliwość korzystania z 'zielonego’ podwórka.

Leśnica (1.09.2020)

Jest do drugi oddział 'Szkrabusia’, który swoją działalność rozpocznie 1 września 2020. Aktualnie prowadzimy rekrutację. Żłobek będzie zapewniał opiekę 20-stu dzieciom w wieku od 6 miesięcy do 3 lat. Placówka będzie funkcjonowała na standardach żłobka w Strzelcach Opolskich. Więcej szczegółowych informacji podamy wkrótce.

Tarnów Op. (do końca 2020)

To kolejny krok w rozwoju naszego 'Szkrabusia’. Aktualnie pracujemy nad wyborem odpowiedniego miejsca i dostosowania go do standardów i wymagań. Planujemy uruchomić placówkę jeszcze w tym roku, o wszystkich szczegółach będziemy Państwa informować na bieżąco.