Niepubliczny Żłobek 'Szkrabuś' – Strzelce Opolskie | Leśnica

Matka (O) Polka - dofinansowanie

Akcja Matka (O)Polka to dofinansowanie kosztów opieki nad dziećmi do lat 3 realizowany w zakresie województwa opolskiego. Celem projektu jest umożliwienie – w okresie IV 2021 – IX 2022 – powrotu na rynek pracy 40 Kobiet opiekujących się dziećmi w wieku do lat 3.

Gminne dofinansowanie

Gmina Strzelce Opolskie udziela rodzicom dzieci do lat 3 miesięcznego wsparcia w wysokości 500 złotych. Programem objęci są tylko i wyłącznie mieszkańcy naszej gminy. Wszelkie formalności w tej sprawie dopełnia żłobek i w związku z tym, miesięczny koszt opieki dziecka pomniejszany jest o powyższą kwotę. Jest to kolejna ulga przysługująca rodzicom.

Opolskie dla rodziców

W ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego mogą skorzystać również rodzice. Z programu mogą korzystać wszyscy, zarówno z gminy Strzelce Opolskie jak i z poza niej. Korzystając z programu rodzic z naszej gminy może pozyskać dofinansowanie w wysokości 50% opłaty stałej (co w związku z dopłatą gminy skutkuje darmową opieką malucha). Rodzice z poza gminy mogą uzyskać 100% dofinansowania na miejsce w żłobku.

Dokumenty do pobrania:
  • Regulamin placówki [PDF]
  • Wyprawka [PDF]