Żłobek Szkrabuś

Strefa Rodzica

Dofinansowanie pobytu w żłobku — Polski Ład do 400 zł

1 kwietnia 2022 ruszyło dofinansowanie pobytu w żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów dla tych dzieci, które nie otrzymują rodzinnego kapitału opiekuńczego. To np. dzieci pierwsze i jedyne w rodzinie, a także młodsze i starsze, niż przewiduje kryterium wieku.
 
Aby otrzymać dofinansowanie, rodzic lub opiekun musi złożyć odpowiedni wniosek. Może to zrobić znaną już z innych programów drogą elektroniczną za pośrednictwem:
– Portalu #MRiPS Empatia
PUE ZUS
Bankowości elektronicznej.
 

Dofinansowanie gminne — do 500 zł

Aktualnie w każdej z naszych placówek przysługuje dofinansowanie do 500 zł w zależności od gminy. Kwota czesnego zostaje pomniejszona każdego miesiąca.

Jedynym wymogiem, aby kwalifikować się do obniżenia czesnego jest adres zamieszkania i/lub zameldowania (*w zależności od gminy) w danej gminie, w której mieści się placówka, do której będzie uczęszczać dziecko.

Często zadawane pytania

W żłobku podajemy 4 posiłki przygotowane przez naszą kuchnię, które zadowalają brzuszki naszych podopiecznych. Panie opiekunki pomagają dzieciom zdobywać umiejętności samodzielnego jedzenia, nadzorując przy tym bezpieczeństwo.

Oczywiście, że tak! W przypadku dzieci z alergiami bądź nietolerancjami dostosujemy jadłospis do ich potrzeb.

Owszem, ale tylko takie, które pomogą w uspokojeniu czy wyciszeniu się dziecka np. pieluszka do przytulania, pluszak czy podusia. Pozostałych zabawek mamy pod dostatkiem dla wszystkich.

Absolutnie nie! Nasza rola polega na tym, aby stopniowo rozwijać samodzielność w tym zakresie u naszych podopiecznych. Pampers u malucha to naturalna sprawa.

Bardzo rzadko zdarza się tak, że dziecko wcale nie śpi. Z biegiem czasu każdy podopieczny przyzwyczaja się do otoczenia i łatwiej o sen. W przypadku kiedy dziecko wcześniej się wybudzi — dalej leżakuje lub ma czas dla siebie na zabawy pod okiem pań opiekunek.

Każdego dnia staramy się przeprowadzać ciekawe zajęcia, które bezpośrednio wpłyną na rozwój każdego Szkrabusia. Naszym celem jest wykorzystanie kreatywnych form: multisensoryka, sensoplastyka, logorytmika i wiele więcej. Organizujemy zajęcia tematyczne oraz proste eksperymenty rozwijające wyobraźnię i ciekawość świata. Oswajamy dzieci z językami obcymi, uczymy tolerancji i empatii wobec innych istnień zapraszając gości np: Walabia Żywa Edukacja, Spotkanie z Alpakami.

Dokumenty do pobrania

Karta zgłoszeniowa
Wpisowe / wyprawka
Regulamin
Statut placówki

Całoroczne zapisy!

W naszych placówkach zapisy trwają całorocznie. Tak więc możesz zapisać do nas swojego szkraba w każdej chwili. Kliknij przycisk poniżej i przejdź na stronę rekrutacji. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji przed podjęciem decyzji — zachęcamy do kontaktu +48 603 304 071